Facebook Pixel
CMT

Fjernlager

923A-823B Slidsfræser HM 47x4,0 m/holder K8
700,00 kr.
Ekskl. moms: 560,00 kr.
Prisen er med moms Prisen er uden moms
Beskrivelse
Slidsfræsere. Undersænkede. HW slidsfræsere Z3 med spindel og leje. Mulighederne med denne type slidsfræsere er mange. De kan for eksempel anvendes til at lave noter, falser, t-spor, samlinger og udfræsninger til tætningslister. Leveres med kugleleje der giver en notdybde på 12,8mm. Slidsfræserne er med spånbegrænsere og PTFE belagt. Leveres også som enkeltdele - se nedenfor.
Returret

Du har 14 dages fortrydelsesret når du handler på dorchdanola.dk. Fortrydelsesretten løber fra den dag hvor du har modtaget din vare.

For at du kan benytte fortrydelsesretten skal varen tilbageleveres i væsentligt samme stand og mængde. Fortrydelsesretten bortfalder altså, hvis du bruger varen på en måde som helt åbenbart forringer varens salgsværdi væsentligt.

Du skal selv betale portoen til returnering, men dorchdanola.dk refunderer både varens pris og den fragtomkostning der var i forbindelse med salget (forholdsmæssigt hvis der er bestilt flere varer end returneret). Skal Dorch & Danola betale for forsendelsen , skal det være på en returlabel fra Dorch & Danola (gælder kun ved reklamationer)..

Hvis du fortryder købet, skal varerne sendes til:

Dorch & Danola A/S
Ove Gjeddes Vej 7
5220 Odense SØ

Bemærk! Vi modtager ikke pakker sendt pr. efterkrav, ufranko eller afhenter varer på posthus / pakkeshop eller lignende. Varer der sendes retur uden forudgående aftale med Dorch & Danola A/S, afvises ved modtagelsen.

Det er altid en god idé at gemme den originale emballage, indtil du har fundet ud af, om du vil beholde det købte eller ej. Manglende eller mangelfuld emballage kan i nogle tilfælde betyde at varens salgsværdi forringes og dermed kan fortrydelsesretten ikke udnyttes.

Stregkode
*923.340.11A*
Dokumenter

Ingen dokumenter vedhæftet