Facebook Pixel
Shokunin

Lagervare

Shokunin Japansk Atsuba Sav til Tværsnit - 180mm er en mindre version af Kataba-saven. 
191,00 kr.
Ekskl. moms: 152,80 kr.
Prisen er med moms Prisen er uden moms
Beskrivelse

Shokunin Japansk Atsuba Sav til Tværsnit - 180mm er en mindre version af Kataba-saven. Når bladet er fjernet, passer det i enhver værktøjskasse. Det har knivskarpe tværskårne tænder og et spinløst blad til hurtig nøjagtige snit med ubegrænset snitdybde.


Det, der adskiller saven, er den buede knivspids med tænder rundt om kurven. Dette gør det muligt at begynde et udskæring i midten af ​​et panel.. Skånsom bevægelse frem og tilbage med spidsen uddybes snittet gradvist, indtil saven bryder igennem, og den fulde skærkant tages i brug. Impulshærdning af forkant øger tændernes holdbarhed i høj grad.


Den skærer i en række forskellige materialer: træ, krydsfiner, laminater osv. Bladet har en mikro-tynd nikkelbelægning, der minimerer friktion og beskytter mod korrosion. Den har et ergonomisk håndtag, der er skridsikkkert, med en let kontureret overflade. Bladet er 0,5 mm tykt, 180 mm langt med en ubegrænset skæredybde. De tværgående tænder har en stigning på 1,5 mm (17 tpi), samlet længde 400 mm. Udskiftningsklinger er tilgængelige.

Returret

Du har 14 dages fortrydelsesret når du handler på dorchdanola.dk. Fortrydelsesretten løber fra den dag hvor du har modtaget din vare.

For at du kan benytte fortrydelsesretten skal varen tilbageleveres i væsentligt samme stand og mængde. Fortrydelsesretten bortfalder altså, hvis du bruger varen på en måde som helt åbenbart forringer varens salgsværdi væsentligt.

Du skal selv betale portoen til returnering, men dorchdanola.dk refunderer både varens pris og den fragtomkostning der var i forbindelse med salget (forholdsmæssigt hvis der er bestilt flere varer end returneret). Skal Dorch & Danola betale for forsendelsen , skal det være på en returlabel fra Dorch & Danola (gælder kun ved reklamationer)..

Hvis du fortryder købet, skal varerne sendes til:

Dorch & Danola A/S
Ove Gjeddes Vej 7
5220 Odense SØ

Bemærk! Vi modtager ikke pakker sendt pr. efterkrav, ufranko eller afhenter varer på posthus / pakkeshop eller lignende. Varer der sendes retur uden forudgående aftale med Dorch & Danola A/S, afvises ved modtagelsen.

Det er altid en god idé at gemme den originale emballage, indtil du har fundet ud af, om du vil beholde det købte eller ej. Manglende eller mangelfuld emballage kan i nogle tilfælde betyde at varens salgsværdi forringes og dermed kan fortrydelsesretten ikke udnyttes.

Stregkode
*AX105015*
Dokumenter

Ingen dokumenter vedhæftet